Čas od času se najde člověk, který se pustí do debaty, jaké jsou ty sítě zlo! Hrozný fakt. Náladu to zkazí, vztahy to rozvrátí, čas to zabije. Fuj!
Mnoho lidí si ale neuvědomuje, že sociální sítě jsou jen a pouze nástroj. To my lidi z toho děláme skládku.
Bohužel nemůžeme ovlivnit, co kdo na sítě dává. Můžeme ale ovlivnit, koho a co tam sledujeme. Můžeme ovlivnit, co budeme na sítích konzumovat.
Mnohé studie prokázaly, že sociální sítě (konkrétně řečeno: obsah na sítích) způsobuje deprese, úzkosti a jiné “radosti”.
Nabízí se další proč?
Většina lidí na sociální sítě cpe jen ty dokonalé pozlacené momenty.
Většina těch věcí, je ale i v jejich životě vybalancovaná nějakým tím bordelem. Ten už sociální sítě neukazují a nás “ty dokonalé životy druhých” pomalu ale jistě začnou požírat.
Začneme náš život srovnávat s tím Maruščiným. Naše úspěchy s těmi Lojzíkovými. A ve většině případů se začneme patlat v osobním bahně, které nás každou další odscrolovanou minutou vcucává víc a víc.
Můžou to být i přátelé. Kolegové z práce, ale když vás to akorát nervuje nebo vám to ubližuje, tak stačí jednoduše kliknout na “Přestat sledovat uživatele”.
Stejně to funguje se stránkama. Někdy při založení Facebook profilu jste dali “To se mi líbí” tisícovce stránek, které vám dneska tak akorát žerou čas? Stačí přestat odebírat její obsah.
Toto stejné kouzelné pravidlo platí pro Instagram. Stačí kliknout na “přestat sledovat” a naopak začít sledovat profil, který vám náladu zlepšuje. Nebo vás inspiruje.
Stejnou praktiku můžete aplikovat i na Facebookové skupiny, do kterých vás někdo přidal, nebo jste se tam přiklikli sami, když jste to kdysi před 5 lety potřebovali.
Věděli jste, že můžete být součástí nějaké skupiny, ale nové příspěvky se vám nemusí zobrazovat na timeline?
Svým způsobem jdu proti sobě a vlastnímu byznysu, ale pokud z jakéhokoliv důvodu chcete stránce nechat like nebo zůstat v nějaké skupině, ale nechcete, aby se vám příspěvky stránky/skupiny zobrazovali pokaždé, co vlezete na Facebook, stačí stránku/skupinu přestat sledovat.
Za 1. můžete ji kdykoli zpátky nainstalovat.
Za 2. nepotřebujete sdílet všechno! Celý svět nemusí vědět, že teď jste na procházce a viděli jste brouka. A pokud to opravdu chcete sdílet se světem, můžete to udělat až na to budete mít čas.
Sociálně sítě nás nabádají, abychom byly stále online, protože máš appku v telefonu a telefon máš téměř pořád u sebe. Zkuste se pro pána Boha ale někdy odpojit. Zkuste jenom žít bez toho, aby to věděl celý svět.
Toto je spíš bonus pro ty, kteří sítě používají jako marketingový nástroj. Zároveň tak trošku souvisí s bodem předchozím.
Jasně, pokud na sítě polezete pokaždé, co se napijete vody, tak to nic jiného dělat nebudete.
Pokud jsou ale sociální sítě součástí vaší marketingové strategie, tak je to stejný work task, jako třeba napsat e-mailovou kampaň. Nebo zavolat klientovi, jak pokročil s dodáním podkladů.
Zároveň dneska existují programy, které vám pomohou obsah plánovat dopředu. Tedy, během dne zvládnete naplánovat a nastavit příspěvky na týden/měsíc a nebudou vás u toho rozptylovat nové notifikace a zprávy, které ve většině případů mohou počkat.
Moje tipy na aplikace pro plánování sociálního obsahu?
SmarterQue
Later
Pokud používáte plánovací pomocníky, tak jaké?
A druhá je trošku víc na tělo, kolik času denně trávíte na sociálních sítích?
e-book
JAK (SE) PRODAT ONLINE
zdarma ke stažení
V e-booku najdete 4 tipy, jak (se) prodat online a získat si srdce svých potencionálních klientů.